Uczniowie augustowskiej „szóstki” w końcu będą mogli swobodnie grać w piłkę nożną i szlifować swoją formę fizyczną do woli. Od poniedziałku, 1 sierpnia, ruszyła bowiem budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 6 w Augustowie.

Kolejna z augustowskich szkół zyska bazę sportową z prawdziwego zdarzenia, która służyć będzie również całej dzielnicy Lipowiec. Przy augustowskiej „szóstce” zaczęły się bowiem prace związane z budową wielofunkcyjnego boiska.

– Cały obiekt sportowy będzie miał wymiar 46,00 na 32,00, oczywiście będzie ogrodzony, będzie też posiadał oświetlenie i monitoring zewnętrzny – informuje Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa.

W ramach obiektu powstaną między innymi: jedno boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do piłki koszykowej, jedno boisko do tenisa oraz jedno boisko do piłki siatkowej. Ponadto powstanie bieżnia czterotorowa prosta o nawierzchni z poliuretanu, skocznia w dal z rozbiegiem o nawierzchni z poliuretanu oraz budynek gospodarczy parterowy z wiatą na śmietnik. Dzięki inwestycji szkoła wzbogaci się też o siłownię zewnętrzną z sześcioma urządzeniami fitness.

– Zmodernizowany zostanie plac wokół szkoły, powstaną też miejsca postojowe- dodaje włodarz.

Całość przedsięwzięcia będzie kosztować ponad milion złotych.

– Nowy obiekt będzie służył nie tylko uczniom szkoły, ale także mieszkańcom dzielnicy Lipowiec – zaznacza burmistrz. – Bo przypominam, że do tej pory w tamtym rejonie takiego boiska nie było.