Już w najbliższą sobotę, 13 sierpnia, na wyciągu nart wodnych będzie można podziwiać popisy wakeboardzistów. A to za sprawą Augustowskich Mistrzostw Wakeboardowych.

Wakeboard to sport, który wymaga ogromnej odwagi, dobrego zdrowia, dużej sprawności ogólnej i niemałych umiejętności akrobatycznych. Polega na utrzymaniu się na powierzchni wody przy pomocy specjalnej deski wakeboardowej, przymocowanej liną do wyciągu lub łodzi. Powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu oraz surfingu. Wakebordziści wykonują skoki wybijając się z wody lub przeszkód z prędkością ok. 40 km/h.

Adeptów tego nietuzinkowego sportu będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend. Zawodnicy będą walczyć o miano Mistrza Augustowa w Wakeboardzie.

– Z Augustowa wystartuje około 15 zawodników, zaprosiliśmy także wakeboardzistów z Lublina, Warszawy i innych miast, także będzie się działo – zapowiada Leszek Sebastian Górski, organizator przedsięwzięcia. – Riderzy będą walczyć o zwycięstwo na dwóch przeszkodach: kicker oraz slider.

Pierwsze treningi wakeboardzistów odbędą się już w piątek, 12 sierpnia,  na Wyciągu Nart Wodnych. Kolejnego dnia, rozpoczną się właściwe mistrzostwa. Od godziny 10.00 do 12.00 odbędą się eliminacje do finału, a od 15.00 do 17.00 etap finałowy. Podczas zawodów zorganizowane zostaną też pokazy zumby i służb mundurowych.Atrakcją dodatkową dla zaproszonych gości oraz kibiców będzie rejs statkiem Żeglugi Augustowskiej.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie kibiców, którzy w sporcie  lubią i cenią przeżywanie dreszczu emocji. Oczywiście adresatem są też sami zawodnicy, i ci wszyscy młodzi ludzie, którzy kochają jazdę na deskach, deskorolkach, nartach wodnych itp. wynalazkach. Dla wielu zachętą może być fakt, że adrenalina podczas takich zawodów dochodzi do zenitu.

Więcej informacji na temat mistrzostw można uzyskać pisząc maila na adres [email protected], lub dzwoniąc na nr tel. 609 233 737