Fot. B.Perzanowska

W Żarnowie, w czwartek, 21 kwietnia, odbyło się wielkie czytelnicze święto. A to za sprawą ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz Światowego Dnia Książki. W ramach tej inicjatywy dzieciakom ze Szkoły Podstawowej w Żarnowie wiersze i bajki czytali znani mieszkańcy gminy i nie tylko.

Dzieciakom czytali przedstawiciele różnych zawodów. A mianowicie Elżbieta Pszczoła – Sekretarz Gminy Augustów, Renata Sujata – nauczyciel, Dawid Sujata – gimnazjalista, Andrzej Zysko – strażak wraz z żoną Teresą, Andrzej Kuźmiński – lekarz, Helena Huszcza – pielęgniarka oraz Genowefa Kulbacka – księgowa. Jednak to nie był koniec czytelniczych niespodzianek. Zorganizowano także konkurs głośnego czytania, w którym wzięły udział panie: Ela – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Żarnowie, Beata – redaktor Przeglądu Powiatowego oraz Ela – dyrektorka gminnej biblioteki. Występy oceniała komisja wybrana z uczniów kl. IV, V, VI i przyznała pierwsze miejsce pani Eli – nauczycielowi Szkoły Podstawowej w Żarnowie. Spotkanie było także okazją do uhonorowania najaktywniejszych młodych czytelników żarnowskiej biblioteki. Nagrody otrzymali uczniowie klas 0 – VI: Kamil Sotko, Dawid Rółkowski, Kinga Ciesielska, Milena Sotko, Jakub Kopańczyk, Wiktoria Milanowska, Martyna Malinowska i Magda Prusko.

Dodatkową atrakcją dla zebranych była wizyta tęczowego Misia, który przybył do Żarnowa z augustowskiego przedszkola Fantazja i zachęcał do czytania oraz  zaprosił do wspólnej zabawy.

Akcję zorganizowała Biblioteka Gminna w Żarnowie i Gminny Ośrodek Kultury w Żarnowie, a wsparła ją firma Cosinus i wydawnictwo Egmont za pośrednictwem Księgarni Atena.