Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Augustowa, zaniepokojona stanem balkonu na byłym budynku urzędu stanu cywilnego przy ulicy Ks. Skorupki. Konstrukcja znajduje się tuż nad chodnikiem i Czytelniczka obawia się, że może on spaść na przechodniów. Zarządca budynku, czyli augustowski „Kodrem” zapewnia, że sprawa zostanie załatwiona jak najszybciej.

O tym balkonie pisaliśmy już na naszych łamach wielokrotnie. Budynek po dawnym urzędzie stanu cywilnego, w którym mieści się obecnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest w bardzo złym stanie i od dawna wymaga gruntownego remontu. Do wyglądu obiektu mieszkańcy już się chyba przyzwyczaili, chociaż nie jest on najlepszą wizytówką w centrum miasta. Jednak niepokoi ich inna sprawa, a mianowicie stan balkonu który, jak mówią, wręcz wisi na włosku.

– Balkon jest usytuowany nad chodnikiem i tylko patrzeć, kiedy spadnie przechodniom na głowę – mówi Czytelniczka. – Teraz jest lato więc jeszcze sprawa może nie jest zbyt nagła, ale gdy spadnie śnieg, zagrożenie będzie ogromne.

Zarządcą obiektu jest Augustowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Kodrem”, a jego właścicielem jest miasto. Zgłosiliśmy więc sprawę Krzysztofowi Noskowi, prezesowi „Kodremu”.

– Sprawdzaliśmy stan tego balkonu i rzeczywiście jest on katastrofalny. W najbliższym czasie zajmiemy się jego wyremontowaniem i zabezpieczeniem – wyjaśnia prezes.

Krzysztof Nosek apeluje też do mieszkańców, by swoje uwagi bezpośrednio zgłaszali do Kodremu, to jego zdaniem, znacznie skróci czas interwencji. A można to zrobić w każdy poniedziałek w godzinach od 9.00 do 12.30, gdy petentów przyjmuje właśnie prezes oraz codziennie u innych pracowników.