Tego wyniku większość się spodziewała. Faworyt, Mateusz Ostaszewski, został zwycięzcą III Otwartych Mistrzostw Strongman o Puchar Wójta Gminy Bargłów Kościelny. Zdolny strongman z Wejherowa pokonał sześciu zawodników.

O Puchar Wójta Gminy Bargłów Kościelny walczyło siedmiu siłaczy z całej Polski,  wśród nich byli: Mateusz Ostaszewski z Wejherowa, Krzysztof Kacnerski z Gdańska, Jakub Szczechowski z Grudziądza, Piotr Czapiewski z Nidzicy, Mariusz Dorawa z Zalewa, Piotr Kowalczyk z Augustowa oraz Grzegorz Łaniewski ze Sztabina.

Strongamani musieli przebrnąć przez sześć spektakularnych konkurencji, a były to: nosidło 320 kg + opona 300 kg,  sześć obrotów, spacer buszmena 360 kg 2x 15m, konkurencja łączona na barki 4 elementy, przenoszenie beczek 110kg, 118 kg i 125 kg-odległość 15 m, martwy ciąg na platformie- ciężar około 270 kg w 60 sek. oraz załadunek kul od 100 do 160 kg.

Faworytami tych zawodów byli Mateusz Ostaszewski z Wejherowa oraz Jakub Szczechowski z Grudziądza. Zwyciężył ten pierwszy, który nie ukrywał, że liczył na podium.

– Mam w tym roku kilkanaście startów i w każdym z nich chcę stanąć na pudle, oczywiście zawsze myślę o pierwszym miejscu, ale wiadomo różnie bywa. Dzisiaj naprawdę czułem formę i gdybym nie zajął miejsca medalowego byłbym trochę zniesmaczony. No, ale udało mi się i jestem szczęśliwy, choć nie ukrywam, że łatwo nie było, bo przeciwników miałem bardzo dobrych – dodaje. – Generalnie wszystkie konkurencje mi pasowały, chociaż trochę się pogubiłem przy kegach, bo ostatnią chwyciłem tak naprawdę opuszkami palców i pod koniec po prostu mi wypadła.

Mateusz dodał jeszcze, że z przyjemnością przyjechał na zawody, bo atmosfera była wspaniała.

– Grzesiu stanął na wysokości zadania, wszystko było dopięte na ostatni guzik, konkurencje były bardzo ciekawe i ogólnie wszystko było jak należy – zaznaczał. – Za rok z pewnością skorzystam też z zaproszenia Grześka i z chęcią przyjadę rywalizować razem z nim (śmiech).

Ze zwycięstwa Mateusza była zadowolona także jego ukochana Angelika Gołda, która wiernie kibicowała mu razem z córeczką.

– Nasza córka jest najwierniejszą fanką Mateusza, ponieważ na każdych zawodach najgłośniej kibicuje i bije gromkie brawa – zdradza.

A jak sobie radzi taka filigranowa kobieta z postawnym mężczyzną?

– Na początku jak zaczęłam spotykać się z Mateuszem, to wszyscy mnie o to pytali, ale dla mnie to żaden problem. Mateusz jest spokojnym, wrażliwym i stale uśmiechniętym człowiekiem i jestem z nim szczęśliwa. Mamy bardzo podobne charaktery i rozumiemy się bez słów – zaznacza. – Mamy też wspólną pasję-sport, także często razem wychodzimy na siłownię. Stale towarzyszy nam nasza dwuletnia córka, która na ogół bawi się obok np. w kulkach.

Przypomnijmy, że organizatorem imprezy był Grzegorz Skowroński, Mistrz  Świata Strongman Amatorów w kat. 105 kg.

– Serdecznie dziękuję wójtowi Andrzejowi Kwiecińskiemu, a także całej Gminnie Bargłów Kościelny za umożliwienie mi organizacji zawodów, dziękuję też wszystkim sponsorom za hojność bez was nie byłoby tej imprezy, a są to: Wojciech Granacki, Renata Kotarska, Radosław Siedlecki, Ryszard Iwaszkiewicz, Sławomir Wiszniewski, Marek Sobotko, Marek Grabowski, Paweł Zarosa, Tomasz Dobkowski, Michał Zdebel, Marek Śliwiński, Agata Dadura, Voitek Vavko, Michał Phu Mega-Rol – wylicza. – Oczywiście jak zawsze dziękuję mojej kochanej żonie Anecie, za to, że dzielnie znosi moją nieobecność, ale kochanie zapewniam cię niedługo się to zmieni.