Klub Podróżnika i Mała Galeria APK zapraszają na spotkanie z Lidią Kosiorek z Olsztyna pod hasłem „Astronomia w Sztuce”. Wernisaż zdjęć oraz wykład ilustrowany slajdami odbędzie się w czwartek, 18 sierpnia, o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie.

Lidia Kosiorek mieszka w Olsztynie, z Augustowa pochodzi jej mąż Jarosław. Ukończyła studia astronomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Maluje od 8 lat w różnych technikach: olej, pastel, akwarela, gwasz. Najbardziej ukochany sposób malowania to szpachlowe impasty (nakładanie farby grubą, wypukłą warstwą). Ulubione tematy obrazów: portret, ludzkie losy, Wszechświat.

Pracowała w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne i Planetarium Muzeum Techniki w Warszawie. Jest członkiem Związku Plastyków Warmii i Mazur. W ramach spotkania Lidia Kosiorek przedstawi najciekawsze zagadnienia z astronomii, zdjęcia Wszechświata i wizji artystów na przestrzeni epok. Podczas imprezy odbędzie się więc  wernisaż i wykład ilustrowany slajdami. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 18 sierpnia, o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie. Wstęp wolny.